portal osiedli, dzielnic i miast

Kraków Apartamenty Pasternik - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Apartamenty Pasternik - sprawy osiedlowe » Forum » Mieszkańcy
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Mieszkańcy

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ela_maciek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Wto Maj 17, 2011 17:02
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 0:34    Temat postu: Re: Mieszkańcy

I jakie wasze wrażenia pod zebraniu wspólnoty ??? Ma ktoś jakieś tematy które nie zostały zgłoszone????
Glazz_M 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Paź 08, 2012 11:30
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 21:33    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Generalnie widzę, że nawet po spotkaniu wiele osób tutaj nie trafiło - a takie niektórzy mieli problemy, że nie wiedzą i wszystko skupiło się na Zarządcy...15 minut u profesora Google i forum znalezione...

A poza tym to pojawiło się kilka istotnych tematów, które wypadało by ruszyć i sprawnie załatwić...ale obawiam się, że jedna osoba temu nie podoła lub zajmie jej to trochę więcej czasu
thorg1 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Śro Maj 01, 2013 11:47
Posty: 6
Skąd: kraków

PostWysłany: Śro Maj 01, 2013 13:03    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Witam,

W dniu dzisiejszym powyklejam informacje na temat naszego osiedlowego forum. Mam nadzieje, iż w końcu trafi nas tu więcej.

Odnośnie spotkania wspólnoty, wydaję mi się, iż powinniśmy się skupić przede wszystkim na bieżących problemach i usterkach, które należy zgłosić (być może zostały zgłoszone do startu po przez naszą panią zarządczyni, ale nikt/większość o nich nic nie wie, a przede wszystkim, jakie efekty one przyniosły np. pęknięcie muru w 2 klatce budynku B - ponoć była jakaś ekspertyza i p. Eliza miała rozesłać wynik tej ekspertyzy - na razie cisza i spodziewam się, że dopóty dopóki nie weźmiemy spraw w nasze osiedlowe ręce tak pozostanie bynajmniej nie tylko z tym odosobnionym problemem).

Zatem jeśli chcemy, aby nasze wnioski zostały szybko i sprawnie rozpatrzone oraz aby zgłaszane przez nas usterki były naprawiane, musimy wspólnymi siłami wymóc działania na zarządcy oraz Starcie. Pamiętajmy, że to My, jako wspólnota jesteśmy właścicielami gruntu oraz nieruchomości

Poniżej wnioski i omawiane usterki w trakcie spotkania wspólnoty:

Usterki:
1. Zapadnięcie kostki brukowej przy wejściu do śmietnika
2. Niepołączona rynna/rura odprowadzająca deszczówkę z rurą zbiorczą w narożniku wjazdu do garażu - śmietniku
3. Opadające narożniki frontowej elewacji (części wykonane z tworzywa drewnopodobnego)
4. Problem z wilgocią, naciekami na ścianach w garażu podziemnym - temat poruszony w trakcie spotkania; zmiana ustawień wentylacji ponoć rozwiązała problem
5. Niedziałająca winda - miała zostać sprawdzone przez p. Elzie i ekipie windowych fachowców
6. Zawilgocenie elewacji budynku A od strony ławeczek
7. Zawilgocenie jednego z mieszkań budynku B
8. O oświetleniu nie wspomnę

Wnioski (ma się nimi zająć p. Eliza i rozesłać do nas informacje):
1. Zmiana przeznaczenia 2 pomieszczeń gospodarczych - propozycja utworzenia miejsca do przechowywania rowerów
2. Dodatkowa zieleń w częściach wspólnych
3. Zmiana firmy sprzątającej - propozycja zatrudnienia os. na etat
4. Wypowiedzenie umowy z firmą zajmującą się usterkami – pogotowie „usterkowe”, które miało być gotowe na każde wezwanie 24/7. Opłata pobierana tylko za gotowość?
5. Propozycja przeprowadzenia gwarancyjnej kontroli stanu budynków
6. Fundusz remontowy - zostanie dodany do czynszu
7. Wymiana/montaż dodatkowej kamery monitorującej


Możliwe, że parę wątków mi umknęło w trakcie spotkania, zachęcam zatem do uaktualnienia listy/dodania nowych tematów oraz problemów.

Zachęcam również, aby każdy z nas „cisnął” zarządczyni aby wywiązywała się ze swojej roli i zgłaszane przez nas problemy rozwiązywała i przedstawiała wynik napraw/przeprowadzonych ekspertyz… etc.

Pozdrawiam
ela_maciek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Wto Maj 17, 2011 17:02
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Maj 01, 2013 15:07    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Witam. Ja tuż po zebraniu wysłałem do p. Elizy maila z linkiem do naszego forum aby przesłała go do wszytskich właścicieli. Niestey nie sądzę aby zostało to wykonane. W dniu wczorajszym wysłałem do p. Elizy maila o następujacej treści : "Pani Elizo

Nie wiem co o tym wszytkim sądzić. Od czasu zebrania jedyną widoczną rzeczą jest to że brama wjazdowa działa. Poza tym dalej można miec zastrzeżenia co do czystości na klatkach. A do tego kolejny raz śmietnik wygląda jak pobojowisko!!!!!!!!!!!!! Śmieci nie są wywożone przynajmniej od zeszłego tygodnia!!!!!!!!!! Nie wiem jakie teraz znajdzie pani wytłumaczenie.Linka od bramy garażowej zwisa tak jak tydzien temu jak o tej sprawie pani zgłaszałem.Zaczyna to być wszytko śmieszne.Moim zdaniem zapłata należy się za wykonaną pracę a nie tylko za markowanie gotowości do jej podjęcia. Dlatego też uważam że za ponowne zaniedbanie które wynikło w krótkim czasie ( wywóz śmieci) nasza wspólnota powinna otrzymać od pani firmy bonus w postaci np. obniżenia opłaty miesięcznej ( miesiąc V) za korzystanie z usług. Mam nadzieję że jest pani osobą poważną i potraktuje sprawę w należyty sposób. Od czasu zebrania minęło już dosyć czasu aby powiadomić wszytskich o nowych stawkach czynszów i opłat za wodę.Nie wiem dlaczego tak się nie stało. Kolejną sprawą jest firma która biorąc od nas co miesięczną opłatę powinna coś naprawiać. Skoro podjeliśmy wspólnie decyzję o wypowiedzeniu jej usług to chyba nie oznacza to że dostaną miesieczna opłatę bez żadnych wysiłków. Tym razem nie proszę o interwencję tylko jej wymagam"

Pamiętać też należy że oprócz usterek które wymieniłeś , do tej pory nie ruszyła wentylacja mechaniczna garazu podziemnego- czasem na klatkach czuć spaliny a niedługo może jakiś grzyb zacznie sie tworzyć.

Nie wiem w jaki sposób zmotywować firmę p. Elizy i ja samą do efektywnego działania. Zastanawiając sie również nad umową z firmą serwisującą windę- kto z właścicieli ją widział???? W tym momencie ja osobiście utraciłem zaufanie do przekazywanych ustnie przez p. Elizę informacji.
Glazz_M 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Paź 08, 2012 11:30
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 9:37    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Witam, co do listy usterek i spraw do załatwienia mam w sumie do dodania dwie:

1. Zwisający z dachu kabel antenowy (już chyba od roku) w budynku A, w klatce II, pomiędzy dwoma balkonami mieszkań na ostatnich piętrach.
2. Niedziałająca wentylacja garażu. Od dłuższego czasu wentylatory się nie włączają, centralki nie świecą się, alarm o stężeniu tlenku węgla nie włącza się. Jeżeli jest taka instalacja to niech działa poprawnie (we wcześniejszym poście już się pojawiła informacja)

Jeśli chodzi o Waszą interwencję ela_maciek to w zupełności się z tym zgadzam. Należałoby aby Zarządca podjął stosowne działania, natomiast od czasu spotkania Wspólnoty żadne działania nie zostały podjęte. Nawet nie posiadamy informacji na temat nowej opłaty za mieszkania i tak naprawdę nie wiadomo od kiedy będzie obowiązywała.
Tomek_KRK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Sty 01, 2012 23:16
Posty: 10
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 0:07    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Cześć,

Cieszę się że forum znowu ruszyło, może z czasem więcej osób zacznie aktywnie korzystać.

Teraz pytanie - piszecie o spotkaniu wspólnoty które rzekomo się odbyło ale mnie nic o tym nie wiadomo - nie dostałem żadnej informacji mailowej ani do skrzynki na listy. Gdzie była podana informacja o spotkaniu ?

Odnośnie firmy zarządzającej i Pani Elizy to zgłaszałem jej już kilka razy, że firma odpowiedzialna za odbiór odpadów nie wywiązuje się z obowiązków. Bywało że się drzwi od śmietnika nie dało otworzyć. Każdorazowo otrzymywałem zapewnienie że to ostatni raz, jako powód podawała fakt że śmieciarze zgubili pilot do bramy itp. Ja temu nie wierzę i wydaje mi się że jeszcze chwila i pora pomyśleć o zmianie firmy zarządzającej która będzie umiała złapać wykonawców za mordę bo mimo sympatii jaką darzę panią Elizę uważam że jest za miękka i nie do końca ogarnia temat.

Pozdrawiam

Tomek
Glazz_M 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Paź 08, 2012 11:30
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 19:44    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Informacja została wrzucona do skrzynek pocztowych. Tak było za pierwszym razem, ale za pierwszym razem spotkanie się nie odbyło ze względu na przypadek losowy. Spotkanie odbyło się tydzień później, a informacja znalazła się w gablotce w każdej klatce.

To, że duża część osób nie dostała powiadomienia też trochę mnie dziwi...i wydaje mi się, że o części osób, które już mieszkają i normalnie użytkują/eksploatują mieszkanie oraz części wspólne Zarządca chyba nic nie wie. Wiąże się to również z tym, że prawdopodobnie te osoby nie ponoszą kosztów za użytkowanie mieszkania.

Obowiązkiem dewelopera jest poinformowanie Zarządcy o tym, że zostało odebrane kolejne mieszkanie i od tego momentu każdy Właściciel powinien ponosić koszty. Jak jest naprawdę - trudno mi powiedzieć...mam nadzieję, że się mylę, ponieważ będziemy ponosić koszty za innych.
ela_maciek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Wto Maj 17, 2011 17:02
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Maj 08, 2013 2:00    Temat postu: Re: Mieszkańcy

We wtorek 7.05 mamy pierwszy sukces na długiej drodze problemów. Ożyły czujniki czadu w garażu podziemnym i mam nadzieję że działają wyciągi choc akurat tego nie słyszałem. A co do opłat za mieszkania..... Te które mają właścicieli są przez nich opłacane, a reszta których jeszcze Start nie sprzedał jest na jego utrzymaniu za normalne stawki jak płacą wszyscy właściciele oprócz opłaty za wywóz śmieci. Do p. Elizy należy czujność nad terminowością wpłat, więc uważam że jak Start czegoś nie reguluje to w prosty sposób zarządca wspólnoty się o tym dowie i wyjdzie na jaw że lokal ma nowego własciciela. Zresztą co sie odwlecze to nie uciecze - i tak nowy właściciel musi ponieść koszty utrzymania od momentu podpisania przekazania lokalu.Więc to raczej nie jest problemem. Natomiast sprawa terminowości wpłat jest chyba sprawą istotniejszą.Na zebraniu p. Eliza wspominała że wyśle każdemu hasła dostępowe na jakąś strone internetową gdzie można sprawdzić status wniesionych opłat. Nie wiem jak to jest prawnie regulowane ale fajnie by było aby wszyscy mieli dostęp do możliwości sprawdzenia zadłużenia danych lokali ( mam na myśli wszytkie mieszkania i stanowiska postojowe) Zrozumiałe jest że z jakiś powodów jakies opoźnienia mogą sie generować ale chodzi o to aby wykluczyc takie które są ciągłe i świadome.
Glazz_M 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Paź 08, 2012 11:30
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 18:14    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Chyba raczej każdy dostanie dostęp do swojego konta...jeśli dostanie

Kolejny punkt do dopisania do listy zobowiązań Zarządcy, o czym mowa była na spotkaniu.
thorg1 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Śro Maj 01, 2013 11:47
Posty: 6
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Maj 10, 2013 21:40    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Cześć,

Zebrałem w końcu listę wszystkich wniosków i usterek, którą to wysłałem do p. Elizy.
Przepraszam że znów zaśmiecę trochę stronę, ale dorzuciłem parę punków:

Zgłoszone usterki:
1. Zapadnięcie kostki brukowej przy wejściu do śmietnika
2. Niepołączona rynna/rura odprowadzająca deszczówkę z rurą zbiorczą w narożniku wjazdu do garażu - śmietniku
3. Opadające narożniki frontowej elewacji (części wykonane z tworzywa drewnopodobnego)
4. Problem z wilgocią, naciekami na ścianach w garażu podziemnym - temat poruszony w trakcie spotkania; zmiana ustawień wentylacji ponoć rozwiązała problem
5. Niedziałająca winda
6. Zawilgocenie elewacji budynku A od strony ławeczek
7. Zawilgocenie jednego z mieszkań budynku B
8. O oświetleniu nie wspomnę
9. Problem z wentylacja mechaniczna w garażu
10. Zwisający z dachu kabel antenowy (już chyba od roku) w budynku A, w klatce II, pomiędzy dwoma balkonami mieszkań na ostatnich piętrach.
11. Monitoring wciąż nie działa pomimo naprawy.

Zgłoszone wnioski:
1. Zmiana przeznaczenia 2 pomieszczeń gospodarczych - propozycja utworzenia miejsca do przechowywania rowerów
2. Dodatkowa zieleń w częściach wspólnych
3. Zmiana firmy sprzątającej - propozycja zatrudnienia os. na etat
4. Wypowiedzenie umowy z firmą zajmującą się usterkami – pogotowie „usterkowe”, które miało być gotowe na każde wezwanie 24/7. Opłata pobierana tylko za gotowość?
5. Propozycja przeprowadzenia gwarancyjnej kontroli stanu budynków
6. Fundusz remontowy - zostanie dodany do czynszu - informacja miała zostać przesłana mailem
7. Wymiana/montaż dodatkowej kamery monitorującej
8. Internetowy dostęp do kont z płatnościami
9. Montaż hydraulicznych domykaczy drzwi garażowych, + stopki do zatrzymania drzwi
10. Przedstawienie szczegółowego rozliczenia kosztów utrzymania nieruchomości, wraz z fakturami za wykonane naprawy.
11. Przedstawienie wyników wykonanych ekspertyz: pęknięć w 2 klatce budynku B; powodów występowania zacieków w garażu.

Oczekuję iż szybko się ustosunkuje do powyższej listy.

Prawdę powiedziawszy jeśli chcemy mieć większą kontrolę nad działaniami zarządcy, najlepiej by było w końcu wybrać zarząd wspólnoty, który w zeszłym roku nie został wybrany, a będzie miał większe możliwości. Wydaje mi się że im szybciej to zrobimy tym lepiej. Niebawem wakacje więc kolejny termin to jesień, a końcem roku kończy się gwarancja.
Możemy zorganizować kolejne spotkanie wspólnoty na wniosek mieszkańców.
W ostateczności jeśli nie będzie żadnych działań ze strony zarządcy pozostaje jego odwołanie. Może od strony formalnej wypowie się ktoś kto wie trochę więcej na ten temat.
ela_luk 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Maj 12, 2013 19:42
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Maj 12, 2013 19:58    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Hej,

Ja również pisałam do p. Elizy... praktycznie zaraz po spotkaniu i to nie raz, bo wydawało mi się niemożliwe zapamiętanie wszystkiego, o czym mówiliśmy...

Nie uzyskałam żadnej odpowiedzi, będę próbowała dzwonić, ale z doświadczenia wiem, że niezbyt dużo to daje... Wielokrotnie zgłaszaliśmy problemy ze śmieciami, ze sprzątaniem, z oświetleniem, itp. i oczywiście nic.

Jeżeli chodzi o opłaty za mieszkanie, to my mamy mieszkanie od listopada zeszłego roku i dopiero po 5 miesiącach doprosiliśmy się o możliwości opłacenia czynszu... Zaraz po kupnie mieszkanie deweloper informuje p. Elizę, my zrobiliśmy to także bezpośrednio, żeby ją poznać. Potem maile i telefony co ok. 2 tygodnie i po 5 miesiącach dostaliśmy czynsz (oczywiście cały zaległy także). Co nie zmienia faktu, że nie wiem jak to wszystko działa, jeżeli ludzie płacą z taki opóźnieniem. Jest to bardzo mało profesjonalne, tym bardziej uważam, że powinniśmy mieć dostęp do informacji finansowych, żeby na bieżąco je monitorować, bo zaczynam się obawiać, co się z nimi dzieje... Prosiłam o to p. Elizę, ale nie otrzymałam odpowiedzi...


Długo by o wszystkim pisać...


Czy dostaliście pismo w sprawie głosowania o funduszu remontowym? Z tego co pamiętam to ustaliliśmy, że p. Eliza zbierze te podpisy, ale może juz mi się pomyliło... Odsyłacie je pocztą?

Ela
Tomek_KRK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Sty 01, 2012 23:16
Posty: 10
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 10:25    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Cześć,

Pismo dostaliśmy pocztą wraz z kartą do głosowania. Odsyłamy pocztą. Fundusz remontowy to dobra inicjatywa, pytanie czy 0,1 pln do m2 wystarczy ? Reszta przedstawionych wniosków też ma sens (szczególnie pomieszczenie na rowery - po co nam 4 gospodarcze to nie wiem...). Ze swojej strony jak najbardziej jestem za tym żeby zorganizować dodatkowe spotkanie i przedłożyć zarządcy wszystkie kwestie które tutaj poruszamy. Trzeba ustalić z nimi czas na realizację i pilnować dat. Jeśli się nie wywiążą to jedynym sensownym rozwiązaniem będzie odwołanie zarządcy i wybranie nowego. Mam dość mydlenia oczu. Nowy blok o podwyższonym standardzie a z każdym miesiącem wygląda gorzej.

Pozdr

Tomek
ela_luk 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Maj 12, 2013 19:42
Posty: 6
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 18:35    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Dzięki za odpisanie, coś mi się chyba pomyliło z p.Elizą w takim razie...

Co do kwoty to na spotkaniu rozmawialiśmy na ten temat i troszkę zamieszania było. Wydawało mi się, że uzgodniliśmy w końcu więcej, bo tak naprawdę to wyjdą grosze...

Co do rowerów, to w zeszłym tyg. przypominałam o tym p. Elizie... Podobno są 3 pomieszczenia na dole, a jedno przeznaczone jest na środki do mycia, itp., więc naprawdę nie powinno być problemu.... Myśleliśmy, żeby jedno pomieszczenie było dla budynku A, a drugie dla budynku B i po sprawie Smile

Ela
Glazz_M 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Paź 08, 2012 11:30
Posty: 11
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Maj 13, 2013 19:44    Temat postu: Re: Mieszkańcy

Wydaje mi się, że kwota, która padła na spotkaniu to było 0,20 groszy za metr mieszkania i miejsca postojowego....

Zgodnie z rozplanowaniem garażu wielostanowiskowego to miejsca z przestrzeniami gospodarczymi kształtują się następująco (idąc od bramy):

1. Blok 11A, klatka I - winda
2. Blok 11A, klatka II - pomieszczenie gospodarcze z wodomierzami, powierzchnia ok. 6,75 m2
3. Blok 11B, klatka I - pomieszczenie gospodarcze, dla personelu sprzątającego z umywalką oraz toaletą, powierzchnia ok. 6,75 m2
4. Blok 11B, klatka II - pomieszczenie gospodarcze z wodomierzami, analogiczne jak w 11A, klatka II, powierzchnia 6,75 m2
Tomek_KRK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Sty 01, 2012 23:16
Posty: 10
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 10:12    Temat postu: Re: Mieszkańcy

20 groszy ma sens, to będzie średnio 100 PLN od mieszkania na rok x 40 = 4000 - coś już się za to zrobi zwłaszcza że większych remontów nie przeprowadza się co rok a bierzącą konserwację mamy w czynszu.

Rozumiem że jest zgoda na wykorzystanie pomieszczeń gospodarczych (tych z licznikami) do przechowywania rowerów. Jeśli tak to czy ktoś ma już do nich klucze czy mam się zgłosić do zarządcy ?

Jeszcze jedna sprawa - czy była poruszana na spotkaniu kwestia mycia garaży po zimie ? Z reguły raz na rok na wiosnę inne spółdzielnie wjeżdzają myjką i usuwają piach / plamy z oleju itp.

Pozdr.

Tomek
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Kraków

  

osiedla Krakowa:

  Aleja Kijowska Angel City Angel Plaza Apartamenty Kaskada Apartamenty Na Wierzchowinach 5 Apartamenty Pasternik Apartamenty Pod Magnoliami Apartamenty Przy Bulwarze Apartamenty Śródmieście - Łepkowskiego Apartamenty Wieniawski Atrium Verde Avangarda Biała Polana Bociana domowe pielesze Bocianie Gniazdo Bohomolca (Dom Bud) Bohomolca 1,3,5,7,9,11 (DOM-BUD) Bronowice Residence Brzoskwiniowa Bursztynowy Dom Cegielniana Residence Chełmońskiego City Park Cystersów Cztery Domy Dąbie Park Dom Pod kopcem Dożynkowa Elka Enklawa Łagiewnicka Enklawa na Woli Enklawa Prądnika Enklawa Twardowskiego Europejskie Fabryka Czekolady Fajny Dom Familijne Gant na Olszy Garden Residence Grota Roweckiego (Fronton) Halszki 28 Kamienica Nova Kapelanka / Brożka Kapelanka 6a Kijowska K. Wielkiego (Leopard) Klonowica (Wawel Service) Kłosowskiego 24 Krakowskie Przedmieście Krakowskie Wzgórza Ks. St. Pawlickiego Kuźnica Kołłątajowska Lea Residence Ludwinów Magnolie Malwy Mała Góra Mały Płaszów 4 Mały Płaszów 8 Mały Przewóz Melanitta Apartments Millenia Fort MojeM2 Mozarta Mój Dom Myśliwska Nad Wilgą Natansona Nordic House Nowe Dąbie (BRE.locum) Nowe Dąbie (SEMACO) Nowe Kliny Zacisze Nowy Przewóz Nowy Żabiniec Ogrody Żabińca Ogród Płaszów Osiedle Rodzinne Pasternik Plejady Pod Dębami Pod Fortem Polana Żywiecka - Apartamenty Prądnik Park Przemysłowa 15 Przy Parku Pszenna 5 Reduta Reduta 25 Rezydencja Focha Rua Bonita Salwator City Sentopark (Invest Park) Słoneczna Macedonia Słoneczne Miasteczko Słoneczne Wzgórze Słoneczny Dom Słoneczny Zakątek Start City Stella Nova Studio Art Deco Szwai Szylinga Śliczna Tarasy na Woli Tarasy Verona Torre Verona Trzy Ogrody Twardowskiego (Leopard) Twoje m Ugorek Ukryte Pragnienia Villa Galicja Villa przy Sapiehy Villa Rejtana 4 Ville pod Sikornikiem Walerego Sławka Wielicka Park Wierzbowa (Leopard) Wileńska 4 Willa Sowiniec Wiślane Tarasy Włoska 8A, 8B Wrocławska 80 Wyspiański Park Wzgórze Aleksandry Za Fortem Zachodnia 21 Zaczarowany Młyn Zielona Galicja Zielony Mostek Zielony Ruczaj Zielony Zakątek Zielony Złocień Złocień Złota Brama Złotych Orłów Żabiniec 6

dzielnice Krakowa:

  Bieńczyce Bieżanów-Prokocim Bronowice Czyżyny Dębniki Grzegórzki Krowodrza Łagiewniki-Borek Fałęcki Mistrzejowice Nowa Huta Podgórze Podgórze Duchackie Prądnik Biały Prądnik Czerwony Stare Miasto Swoszowice Wzgórza Krzesławickie Zwierzyniec

W REGIONIE:
Bochnia Chrzanów Kraków Nowy Sącz Nowy Targ Olkusz Oświęcim Tarnów Wieliczka Zakopane

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama